قوانین خرید از چین

تعریف خرید از چین:

همکاران گرامی میتوانند از طریق فروشگاه اینترنتی داتیسمارت و با استفاده از قسمت پیش فروش محصولات، از چین به صورت مستقیم خرید کنند. این محصولات با قیمت چین در سایت عرضه می گردد و به دلیل عدم وجود فیزیکی محصولات پیش فروش شده اند. این حالت از فروش دارای دو ویژگی بسیار مهم می باشد:

  1.  قیمت محصولات بسیار پایین به دست همکار می رسد.
  2. همکاران باید تا زمان ارسال کالا و ترخیص منتظر کالای خود باشند و همچنین قیمت ارسال و ترخیص به قیمت کالا اضافه می گردد.

 

داتیسمارت ضمانت پیش فروش محصولات را برعهده می گیرد 

به این صورت که همکار فقط قیمت محصول در کشور چین را در بخش خرید مستقیم از چین می بینید و بعد از پرداخت مبلغ محصول و ارسال آن به ایران و ترخیص کالاها از گمرک و مشخص شدن تمامی هزینه های آن می توانند با پرداخت هزینه حمل و نقل و ترخیص کالای خود را دریافت نمایند.

هزینه حمل و نقل وابسته به ارسال کالای شما به صورت دریایی و هوایی و همچنین وزن کالای شما دارد. عموماً هزینه های حمل و نقل به صورت ارزی محاسبه می گردد. در جدول زیر نمونه هایی از قیمت حمل و نقل دریایی و هوایی آورده شده است.

هزینه حمل و نقل خرید از چین

 

لازم به ذکر است تمامی قیمت ها متغیر می باشند وهیچ قیمت ثابتی برای حمل و نقل در ایران وجود ندارد و آوردن جدول فوق فقط به منزله آشنایی با نحوه محاسبه می باشد.

هزینه ترخیص کالا از گمرک در دسته لوازم جانبی موبایل به دو حالت هوایی و دریایی و مرتبط با کالاهای متفاوت تقسیم بندی می گردد. که نمونه ای از آن را در جدول بالا می توانید ببینید.تأکید می شود جدول بالا برای هزینه های ترخیص ملاک نمی باشد زیرا هزینه های ترخیص بر اساس قوانین  گمرک جمهوری اسلامی ایران متغییر می باشد.

شرایط خرید از چین

در سایت داتیسمارت فقط افرادی که همکاری آنها محرز شده می توانند به بخش خرید از چین دسترسی داشته باشند (میتوانید از اینجا برای ارسال درخواست همکاری اقدام نمائید.). در این خصوص وابسته به نوع و تنوع کالا ها حداقل تعداد خرید برای همکاران متفاوت می باشد. که در هر کالا تعداد حداقلی در آن کالا قرار داده شده است به عنوان مثال اگر یک مدل کابل شارژر با تعداد حداقل 5 عدد وجود داشته باشد همکاران می توانند این کابل را با تعداد مضربی از 5 تهیه کنند یعنی به صورت 5،10،15،20،25،…و تا تعداد حداکثری که برای این کالا در نظر گرفته شده است.

بازه زمانی خرید از وب سایت

خرید از چین دارای بازه زمانی است که به نوع ارسال کالا از چین مربوط می شود به عنوان مثال اگر کالایی که پیش فروش شده  به صورت هوایی ارسال گردد دارای بازه زمانی خرید تقریبا 20 روزه می باشد و در صورتی که کالای پیش فروش شده به صورت دریایی ارسال گردد دارای بازه زمانی خرید تقریبا 2 الی 3 ماه می باشد.

البته لازم به ذکر است در صورتی که تعداد کالاهای پیش فروش شده به سقف تعیین شده در بازه زمانی کمتری برسد آن محصول از لیست خرید ازچین حذف می گردد و از حالت پیش فروش خارج می شود.

مدت زمان ارسال سفارش از چین  به گمرک

در صورتی که ارسال کالای پیش فروش شده به صورت هوایی بوده باشد زمان ارسال کالا از چین به گمرک 20 الی 30 روزه می باشد. همچنین زمان ارسال کالا از چین به گمرک به صورت ارسال دریایی 60 الی 90 روز است.

سلب مسئولیت در خصوص تأخیر

خرید از چین شامل مؤلفه های بسیار زیادی می باشد که می توان آن ها را به صورت زیر برشمرد:

  1. ثبت سفارش تولید به کمپانی های چینی
  2. ارسال کالا به صورت هوایی و دریایی
  3. اخذ کالا در گمرک و ترخیص کالاها از گمرک
  4. تفکیک کالا و رساندن آن به همکاران

بسیاری از موارد بالا از کنترل فروشگاه داتیسمارت خارج می باشد به عنوان مثال ترخیص توسط گمرک یا ارسال کالا از چین. به همین دلیل در صورتی که کالا یا محصولاتی که در فروشگاه به صورت پیش فروش عرضه می گردد با تأخیر  به دست همکاران برسد هیچ مسئولیتی در این خصوص متوجه فروشگاه اینترنتی داتیسمارت نمی باشد.

هزینه های دریافتی و هزینه های بعد از ترخیص

تمامی هزینه هایی که در سایت در بخش خرید از چین دریافت می گردد مربوط به قیمت محصول در کشور چین بوده و هزینه های حمل و نقل و ترخیص به مبلغ کالا اضافه می گردد. تمامی هزینه های حمل و نقل و ترخیص بر اساس نرخ ارز و قوانین گمرک متغییر و به روز می باشد.

کالاهای پیش فروش شده پس از ترخیص و مشخص شدن قیمت های نهایی کالا به مشتری عرضه می گردد.

شرایط تسویه حساب نهایی

کالاهای پیش فروش شده بعد از ترخیص از گمرک به صورت تضامنی در اختیار فروشگاه داتیسمارت قرار دارد تا زمانی که همکار نسبت به تسویه حساب حمل و نقل و گمرک محصولات خریداری شده اقدام نماید. لازم به ذکر است ملاک تسویه حساب هزینه های حمل و نقل و گمرک ، زمان ترخیص کالا می باشد و در صورتی که همکار جهت تسویه حساب خود ظرف مدت ده روز اقدام ننماید فروشگاه داتیسمارت می تواند از محل فروش کالاهای تضمینی نسبت به تسویه حساب خود رأساً اقدام نموده و هیچ گونه اعتراضی در این خصوص از طرف خریدار پدیرفته نمی باشد.

نحوه و هزینه ارسال سفارشات

پس از تسویه حساب کامل توسط مشتری ارسال کالا توسط داتیسمارت انجام می پذیرد.

هزینه ارسال کالاهای پیش فروش شده بر عهده مشتری است و تحویل کالاها در درب انبار فروشگاه انجام می پذیرد. در صورتی که خریدار درخواست ارسال کالا را با  باربری، تی پاکس، پست و غیره را داشته باشد فروشگاه داتیسمارت کالاهای خریداری شده را با مسئولیت خریدار ارسال می کند.

شرایط مرجوعی موارد معیوب و یا انصراف از خرید

در صورتی که خریدار بعد از هفت روز از خرید خود منصرف شده باشد می تواند از طریق تماس با فروشگاه داتیسمارت خرید خود را لغو نماید، در این صورت فروشگاه اینترنتی داتیسمارت موظف است تمام مبالغ پرداختی خریدار را عودت داده و سفارش مربوطه را لغو نماید. امکان لغو سفارش در بازه زمانی بیشتر از هفت روز برای مشتری محیا نمی باشد.در صورتی که محصول معیوب دارای گارانتی باشد و در شرایط گارانتی قرار داشته باشد داتیس مارت وظیفه مرجوع کردن کالا را برعهده دارد.