راهنمای خرید بهترین هندزفری بلوتوث

راهنمای خرید بهترین هندزفری بلوتوث
چه هندزفری بلوتوثی بخریم؟ خرید بهترین هندزفری بلوتوث یکی از موارد مهم است که در خرید لوازم جانبی موبایل باید

چه هندزفری بلوتوثی بخریم؟

خرید بهترین هندزفری بلوتوث یکی از موارد مهم است که در خرید لوازم جانبی موبایل باید به آن توجه نمود و آشنایی با انواع بهترین هندزفری بلوتوث ممکن است دغدغه بسیاری از افرادی که به دنبال خرید هندزفری بلوتوث هستند، باشد.

یکی از وسایلی که برای شنیدن صدا در فاصله کم استفاده می شود هندزفری (Hands-free) است که امروزه به وسیله ای پرکاربرد تبدیل شده و برای مکالمه با تلفن همراه یا گوش دادن موسیقی استفاده می‌شود. Hands-free در لغت به معنی دست آزاد است که بر استفاده از آن بدون احتیاج به نگه داشتن با دست دلالت می کند. همانطور که در ابتدا گفته شد این وسیله به طور معمول برای تلفن همراه یا دستگاه های پخش چندرسانه ای مورد استفاده قرار می‌گیرد هندزفری این امکان را می‌دهد تا موسیقی را با صدای بالا گوش کنید و فقط این صدا در گوش فرد پخش خواهد شد و در محیط اطراف صدایی شنیده نمی شود و بهترین وسیله است تا در هر شرایطی امکان لذت بردن از موسیقی مورد علاقه یا مکالمه تلفنی را داشته باشید. دسته ای از هندزفری‌ های عرضه شده به بازار هندزفری‌ های بی سیم هستند که نیازی به سیم برای اتصال به دیگر دستگاه‌ها نخواهند داشت و از سایر روش‌ها مثل بلوتوث یا NFC برای اتصال استفاده می‌کنند. اگر می‌خواهید تا یک هندزفری بلوتوث خریداری کنید در این مقاله از داتیس مارت با عنوان راهنمای خرید بهترین هندزفری بلوتوث با ما همراه باشید.

مزایا و معایب هندزفری های بی‌سیم

هندزفری‌ها در دو نوع سیم دار و بی سیم (بلوتوثی) طراحی و ساخته شده اند، و هر دو این نوع نیز شامل انواع متفاوت با شکل‌های گوناگونی هستند. در گذشته تنها راه برای اتصال هندزفری به کامپیوتر، گوشی یا دستگاه پخش کننده صوتی استفاده از هندزفری‌های با سیم (مخصوصا مدل هایی که از رابط 3.5 میلیمتری صدا استفاده می کردند) بود. اما این نوع هندزفری ها مشکلاتی نظیر دست و پاگیر بودن سیم ها، برد محدود، گره خوردن و … را داشتند. در صورتی که از هندزفری‌های باسیم و گره خوردن سیم هندزفری احساس خوبی نمی کنید مدل‌های بیسیم که دارای رابط بلوتوث می‌باشند جزو بهترین هنزفری بلوتوث می باشند و ایده آل ترین انتخاب برای شما خواهند بود. در ساخت هندزفری‌های بلوتوث از فناوری اتصال بی سیم برای وصل شدن به منبع صدا استفاده شده است. هندزفری‌های بلوتوث به شما کمک می‌کنند تا از دست و پا گیری هندزفری‌های با سیم خودتان را خلاص کنید ولی برای خرید مدل‌های بی سیم باید هزینه بیشتری را متحمل شوید به خصوص که در مدل‌های پایین کیفیت صدا دچار افت قابل توجه می‌شود.

هندزفری‌های بی سیم باتری دارند و باید برای استفاده از آن‌ها هندزفری را شارژ کنید. بدیهی است مدت زمان استفاده از این هندزفری‌ها به ظرفیت باتری آن‌ها بستگی دارد. ویژگی این نوع از هندزفری‌ها در مقایسه با هندزفری‌های سیمی این است که می‌توانید از فاصله ی دور با تلفن همراه یا تبلت ارتباط برقرار نمایید و موسیقی گوش دهید یا مکالمه کنید و دیگر سیم‌های دست و پاگیر شما را آزار ندهند. شما میتوانید هنگامی که مشغول رانندگی هستید از این نوع هندزفری‌ها استفاده کنید. هندزفری‌های بی سیم دارای گوشی و میکروفون به طور همزمان هستند و تعبیه کلید‌های کنترلی مانند پاسخ دادن یا رد تماس به شما امکان می‌دهد تا به آسانی از آن استفاده کنید.

انواع هندزفری بلوتوث

هندزفری های بلوتوث دارای انواع مختلفی هستند. برخی از هندزفری های بلوتوث، دارای بخشی هستند که درون گوش قرار می گیرد و خود هندزفری با حلقه ای که پشت گوش انداخته می شود، سر جای خود ثابت می شوند. برخی دیگر از هندزفری های بلوتوث، تماما در قسمت پشت گوش قرار می گیرند و گوشی آن ها درون گوش قرار می گیرد. از دیگر انواع هندزفری های بلوتوث می توان به هندزفری های بلوتوث دوگوشی اشاره کرد. این هندزفری ها دارای دو گوشی هستند که با سیمی به یکدیگر متصل شده اند. این سیم علاوه بر ارتباط بین گوشی ها، با قرار گرفتن در پشت گردن، هندزفری را سر جای خود محکم می سازند.

طراحی

از فاکتور هایی که در خرید بهترین هندزفری بلوتوث باید به آن توجه داشته باشید اندازه مناسب و سبک بودن هندزفری بلوتوث است. افراد زیادی که از هندزفری بلوتوث استفاده می‌کنند آن را زمان زیادی در طول روز بر روی گوش خود قرار می‌دهند و به طور قطع، برای این دسته از افراد سبک بودن و اندازه مناسب در اولویت خواهد بود. بجز این نکته برای بعضی دیگر زیبایی هندزفری در اولویت می‌باشد. در طراحی و ساخت هندزفری‌ها معمولا آن‌ها را در اندازه کوچک و سبک می‌سازند تا در هنگام سفر، ورزش و پیاده روی دست و پا گیر فرد نشود. در خرید هندزفری برای استفاده هنگام پیاده روی یا ورزش باید وزن، اندازه، طراحی شکل و ظاهر آن را مورد توجه قرار داد. در بازار هندزفری های بلوتوث با طراحی‌های ویژه برای ورزشکاران وجود دارد. طراحی هندزفری‌های بلوتوث به دو شکل است:

  • نوع اول درون گوش قرار گرفته و با یک قلاب که پشت گوش جای می‌گیرد محکم می‌شوند.
  • نوع دوم نیز در پشت گوش جای می‌گیرند و گوشی آن‌ها از قسمت جلوی گوش عبور کرده و درون گوش جای می‌گیرد.

طراحی هندزفری از عوامل تاثیرگذار در سلامت گوش کاربران خواهد بود. دسته ای از هندزفری‌ها به شکلی ساخته شده اند که از عرق کردن گوش فرد هنگام استفاده جلوگیری می‌کنند و موجب کم شدن تجمع باکتری ها، قارچ‌ها و سایر عوامل بیماری زا در گوش فرد می‌گردند.

عمر باتری

 باطری هندزفری بلوتوث

از دیگر ویژگی های مهم برای انتخاب یک هندزفری بلوتوث مناسب، عمر باتری آن است که اغلب خریداران از آن اطلاع ندارند. ‌هندزفری‌‌های بلوتوث از باتری برای کار بهره می‌برند و هر چه این باتری ظرفیت بیشتری برای نگهداری شارژ در خود داشته باشد و بتواند ساعات بیشتری برای مکالمه و استندبای مورد استفاده قرار گیرد، احساس رضایت بیشتری برای کاربر بهمراه خواهد داشت. عمر باتری از ویژگی‌های مهم برای هندزفری‌های بلوتوث به شمار می‌رود، پس این نکته را به خاطر بسپارید و هنگام خرید به آن توجه داشته باشید.

فرکانس

صدای زیر و بم پشتیبانی شده توسط هندزفری را در اصطلاح فرکانس هندزفری گویند. به هر مقدار که فرکانس صدا افزایش یابد، صدای زیر با کیفیت و وضوح بالاتری توسط کاربر شنیده خواهد شد. فرکانس‌های پایین مربوط به صدای باس (بم) هستند. همانطور که می‌دانید محدوده فرکانس شنوایی انسان بین 20 هرتز تا 20 هزار هرتز می‌باشد و فرکانس ‌هندزفری‌‌ها نیز در این محدوده خواهد بود. به طور مثال هندزفری‌های دارای محدوده فرکانس 25 تا 10000 هرتز صدای بم و زیر این محدوده را پوشش می‌دهند.

حساسیت هندزفری بلوتوث

میزان فشار صدای هندزفری را حساسیت هندزفری می‌گویند و واحد اندازه گیری آن دسیبل می‌باشد. کمترین صدا دارای حساسیت 0 دسیبل می‌باشد و صدای بلند در حدود 85 دسیبل به گوش ما آسیب می‌رساند. از نکات بسیار مهمی که هرگز نباید فراموش کنید این است که  مقدار حساسیت هندزفری‌ها در سلامت گوش فرد در طولانی مدت تاثیر دارد، پس هندزفری بلوتوثی خریداری کنید تا گوش شما در طولانی مدت صدمه نبیند.

امپدانس

امپدانس بیانگر این است که ‌هندزفری‌ با چه دستگاه هایی قابل استفاده خواهد بود. اگر هندزفری دارای امپدانس پایین باشد، برای کار کردن با تلفن همراه، پلیرها یا دستگاه هایی که توان خروجی محدود تری دارند مناسب هستند. ‌هندزفری‌‌های با امپدانس بالا به آمپلی فایر برای بهره برداری از توان کامل هندزفری احتیاج دارند و از آنها برای فعالیت حرفه ای استفاده می‌کنند.

 نویز کنسلینگ (Noise Cancelling)

فناوری نویز کنسلینگ با به کارگیری میکروفون‌های فعال تعبیه شده در بیرون ‌هندزفری‌، صداهای محیط را تحلیل و نویز با فرکانس گوناگون تولید می‌کند و با خنثی سازی صداهای بیرون، آرامش و سکوت را هنگام استفاده از هندزفری بلوتوث به فرد می‌بخشد. فناوری Noise Cancelling نمی تواند صداهایی که دارای تغییرات گسترده هستند را دفع کند، ولی در محیط‌ های پر سر و صدا که صداهای تکراری دارند (مانند شرکت‌های صنعتی، صدای سیستم‌های تهویه یا صدای وسایل نقلیه ای که با آنها در حال سفر هستید از جمله قطار و هواپیما)، بهترین انتخاب برای خرید محسوب می‌شود.

برد هندزفری بلوتوث  

برد هندزفری بلوتوث

هندزفری‌های بلوتوثی همچون سایر دستگاهای وایرلس تنها در محدوده مسافت مشخصی قادرند به تلفن همراه یا سایر دستگاه‌ها متصل شوند. برد مسافتی معمولا برای فضای آزاد محاسبه می‌شود، پس ممکن است در پشت دیوار اتاقی با ضخامت 50 سانتی متر نتوانید صدای گوشی تان که در اتاق قرار گرفته را بشنوید. شرکت‌ها برد ‌هندزفری‌‌ها را به طور معمول به منظور تبلیغات بیشتر از حد واقعی بیان می‌کنند و قطعا برد واقعی مسافت کمتری را شامل می‌شود.  به تازگی برد هندزفری‌ها افزایش پیدا کرده و به 10 متر رسیده است.

کنترل صدای هندزفری بلوتوث

در ‌هندزفری‌‌های بی سیم کلید هایی تعبیه شده است که با استفاده از آنها قادر خواهید بود صدا را کنترل کنید و فرد می‌تواند بدون اینکه به گوشی دست بزند و با استفاده از این دکمه‌ها، میزان صدای موسیقی را تغییر دهد یا به آهنگ بعدی یا قبلی برود. اگر ‌هندزفری‌ دارای این ویژگی باشد قطعا کاربر رضایت بیشتری در استفاده از آن دارد. توان کنترل کاربر روی ‌هندزفری‌ بی سیم، ویژگی خوبی برای استفاده در اماکن شلوغ است. انتخاب هندزفری به نیاز کاربر بستگی دارد و امکان دارد شخص مدل ‌هندزفری‌ بی سیمی را خریداری کند که هیچ یک از ویژگی‌های فوق را نداشته باشد و به یک هندزفری عالی احتیاج داشته باشد و این ویژگی‌ها را آپشن اضافی بر روی دستگاه قلمداد کند که به آن‌ها نیازی نیست. مدل‌های هندزفری بدون سیمی که قابلیت استفاده از کارت حافظه دارند برای ورزش گزینه خوبی محسوب می‌شوند.

قیمت هندزفری بلوتوث

گذشته از تمام موضوعات و ویژگی‌های مطرح شده در بالا، قیمت هندزفری بلوتوث نیز موضوع بسیار مهمی برای خریداران محسوب می‌شود و شاید نخستین دغدغه هنگام خرید برای بسیاری از افراد است. به عنوان اولین نکته باید بدانید که هندزفری‌های بی سیم که کیفیت بالایی دارند طبیعتا قیمت بالاتری نیز نسبت به سایر هندزفری‌ها خواهند داشت، ولی اگر به دنبال یک ‌هندزفری‌ بی سیم با کیفیت می‌گردید که زمان طولانی از آن استفاده کنید باید مبلغ بیشتری را برای خرید بپردازید. ‌هندزفری ها باتوجه به ویژگی‌های متفاوتی که دارند از جمله کیفیت ساخت، امکانات و قابلیت ها و برند، قیمت‌های متفاوتی در بازار دارند. پس برای خرید یک ‌هندزفری‌ بی سیم باید با در نظر گرفتن بودجه ای که می‌خواهید صرف کنید، هندزفری مناسب را پیدا کنید و بیش از هزینه ای که می‌کنید انتظار قابلیت‌های خاص از هندزفری نداشته باشید.

فروشگاه لوازم جانبی موبایل داتیس، مجموعه ای از بهترین هندزفری های بلوتوث بازار را برای شما آماده کرده است که می توانید هم اکنون بر حسب سلیقه و نیاز خود، یکی از این محصولات کاربردی را خریداری کنید.

خرید هندزفری بلوتوث

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد