کابل شارژ

16 راه حل ویژه برای افزایش قدرت شارژ دهی باتری موبایل

کاهش روشنایی موبایل پخش جانبی موبایل

افزایش قدرت شارژدهی باتری موبایل

دلایل زیادی وجود دارد که زمان مصرف باتری گوشی موبایل شما کم می شود. بزرگتر شدن صفحه ال سی دی، بیشتر شدن سرعت پردازنده CPU، نازکتر شدن قطر موبایل و دیگر موارد باعث می شود که زمان نگهداری شارژ باتری موبایل نسبت به گذشته کمتر شود. هر چند به لطف داشتن پاوربانک، موبایل شما هیچ زمان خاموش نمی شود و یا با استفاده از شارژرهای سریع، کمترین زمان برای شارژ موبایل نیاز است ولی شما می توانید با چند تکنیک ساده عمر باتری موبایل خود را چند برابر و در نتیجه زمان شارژدهی باتری موبایلتان را بیشتر کنید. در این مقاله از داتیس مارت قصد داریم بهترین راهکارها برای بالا بردن قدرت شارژدهی باتری موبایل را بررسی کنیم.

1.فعال کردن گزینه “صرفه جویی انرژی” در موبایل

صرفه جویی در انرژی موبایل پخش عمده جانبی موبایل

یکی از راه های افزایش قدرت شارژدهی باتری موبایل فعال کردن گرینه صرفه جویی در انرژی است.اکثر موبایل ها دارای گزینه Power Saving Mode یا صرفه جویی انرژی هستند. با فعال کردن این گزینه عملکرد موبایل در حالت بهینه مصرف باتری قرار می گیرد و انرژی بیشتری ذخیره می شود. در نتیجه عملکرد باتری موبایل بسیار بالاتر از حالت قبل می شود. همین الان می توانید این گزینه را در موبایل خود  فعال کنید و زمان ذخیره انرژی دستگاه خود را بالا ببرید.

2.غیرفعال کردن وای فای در مواقع غیر ضروری

غیر فعال کردن وای فای پخش عمده جانبی موبایل

عموما همیشه ارتباط موبایل با مودم نیاز نیست و همچنین در خیلی از موارد هم بلوتوث موبایل شما بدون هیچ ارتباطی با وسیله دیگر روشن است. روشن بودن بلوتوث و وای فای می تواند تاثیر منفی در عمر باتری موبایل داشته باشد. حال اگر بتوانید فقط در زمان های مورد نیاز بلوتوث و وای فای موبایل خود را روشن نگه دارید، طبیعتا به قدرت شارژدهی باتری موبایل خود کمک شایانی کرده اید.

3.غیرفعال کردن دیتای موبایل

غیر فعال کردن دیتای موبایل پخش عمده جانبی موبایل

حتما شما هم این تجربه را داشته اید که اگر در یک زمان خاص دیتای موبایل شما روشن باشد و در همان زمان مساوی وای فای شما روشن باشد، میزان مصرف باتری موبایل در زمان روشن بودن دیتا بیشتر از زمان روشن بودن وای فای است. پس برای بالا بردن قدرت شارژدهی باتری موبایل تا می توانید از اینترنت وای فای استفاده کنید.

4.حواستان به زمان شارژ موبایل باشد

حواستان به زمان شارژ باشد پخش عمده جانبی موبایل

امروزه اکثر گوشی های هوشمند به صورتی طراحی شده اند که با فول شارژ شدن گوشی، انتقال شارژ از شارژر موبایل به گوشی متوقف می شود. ولی اگر شما شب تا صبح موبایل خود را به شارژ متصل کنید، حتما اشتباه جبران ناپذیری انجام داده اید. این عمل باعث می شود گرمای بسیار زیادی در موبایل تولید شود و تولید گرما توان باتری موبایل را به شدت کاهش می دهد. بهترین حالت برای شارژ موبایل، نگه داشتن درصد شارژ بین 15 الی 85 درصد است.

5.کاهش روشنایی صفحه نمایش LCD موبایل

کاهش روشنایی موبایل پخش جانبی موبایل

بدون شک هیچ قطعه ای در موبایل به اندازه صفحه نمایشگر یا LCD مصرف انرژی ندارد. هر چه نور صفحه نمایش شما بیشتر باشد، مصرف انرژی باتری موبایل بیشتر خواهد بود. پس برای کنترل انرژی بهتر است تنظیم اتوماتیک روشنایی موبایل خود را خاموش کنید.

6.تمام اپلکیشن های فعال در پس زمینه گوشی را حذف کنید

حذف اپلیکیشن فعال پخش جانبی موبایل

تمام نرم افزارهایی که در پس زمینه گوشی فعال هستند، اطلاعات خود را به وسیله اینترنت به روزرسانی می کنند. و همین قضیه باعث مصرف زیاد باتری موبایل می شود. برای افزایش عمر باتری تلفن همراه لازم است تمامی نرم افزارها را از پس زمینه موبایل خود حذف کنید، و یا حتی المقدور نرم افزارهای فعال در پس زمینه را بروزرسانی کنید. به روز رسانی مداوم این نرم افزارها باعث ذخیره انرژی در دستگاه تلفن همراه شما می شود.

7.خاموش کردن GPS یا موقعیت یاب

خاموش کردن GPS پخش جانبی موبایل داتیس مارت

هر چند ممکن است به دلیل استفاده از نرم افزارهای تاکسی اینترنتی و نقشه و … نیاز به روشن کردن GPS در موبایل خود داشته باشید، ولی نیاز به جی پی اس، همیشگی نیست. پس با مدیریت کردن این قابلیت در موبایل به بالا بردن شارژ گوشی خود کمک کنید.

8.خاموش کردن دیگر قابلیت های گوشی موبایل

خاموش کردن قابلیت های گوشی پخش جانبی موبایل داتیس مارت

تمام موبایل ها به غیر از وای فای یا داده، قابلیت های دیگری دارند، البته این قابلیت ها بر اساس مدل گوشی متفاوت است. به عنوان مثال قابلیت چرخش خودکار صفحه نمایش، نقطه اتصال همراه، Smart View و … می تواند تاثیر منفی بر میزان شارژ باتری موبایل داشته باشد. خاموش نگه داشتن این قایلت ها نیز تاثیر مثبت بر قدرت باتری موبایل خواهد داشت.

9.خاموش کردن قابلیت تنظیم روشنایی اتوماتیک

خاموش کردن اتوماتیک تنظیم روشنایی جانبی موبایل عمده داتیس مارت

موبایل های هوشمند قابلیتی به نام Auto Brightnessness یعنی تنظیم روشنایی اتوماتیک دارند. این قابلیت به این صورت است که به وسیله یک سنسور، میزان روشنایی محیط سنجیده می شود و در صورتی که نور محیط زیاد باشد نور صفحه LCD به صورت اتوماتیک زیاد می شود. این قابلیت بسیار کاربردی و شگفت آور است. ولی به دلیل اینکه حسگر نور دائما در حال ارسال اطلاعات به پردازنده برای تغییر شدت نور است، همین فرایند پردازشی باعث کم شدن عمر باتری موبایل می شود. غیر فعال کردن این گزینه نیز کمک شایانی به افزایش قدرت شارژدهی باتری موبایل شما خواهد کرد.

10.خنک نگه داشتن باتری

خنک نگه داشتن باتری عمده فروشی جانبی موبایل داتیس مارت

قاتل تمام دستگاه های الکترونیکی گرما و درجه حرارت بالا است. باتری موبایل شما نیز از این قاعده مستثنی نیست. هر چه به باتری گوشی گرمای بیشتری برسد، توان باتری کاهش می یابد. کارهایی که باید انجام دهید تا باتری موبایل شما حرارت بیش از حد نبیند عبارتند از:

  • زمان اتصال موبایل به شارژر را به حداقل برسانید
  • برنامه های گرافیکی سنگین و یا بازی های سنگین را در زمان طولانی اجرا نکنید
  • در زمان شارژ گوشی از موبایل استفاده نکنید
  • عدم اتصال گوشی به پاوربانک و استفاده همزمان از آن

با انجام کارهای فوق کمترین حرارت را به موبایل خود وارد کرده اید و این نیز به بالا بردن قدرت باتری موبایل کمک می کند.

11.حدف اپلیکشن های پرمصرف از موبایل

حذف اپلیکیشن پرمصرف جانبی موبایل عمده داتیس مارت

بسیاری از اپلیکیشن ها به دلیل مصرف بالای منابع CPU و رم موبایل، مصرف انرژی بالاتری نسبت به دیگر اپلیکیشن ها دارند. برای بالا بردن قدرت باتری موبایل پیشنهاد می شود این اپلیکیشن ها را شناسایی کرده و در صورت عدم ضروری بودن، آن  را از موبایل خود حدف کنید. برای شناسایی اپلیکیشن ها درآیفون مسیر Setting/Battery و در گوشی اندروید مسیر Setting/Battery/Battery Usage

را باید طی کنید.

12.فعال سازی حالت پرواز

فعال سازی حالت پرواز فروش عمده جانبی موبایل داتیس مارت

در صورتیکه شما حالت پرواز را فعال نمایید تمام قابلیت های ارتباطی موبایل شما خاموش می شود. حالت هایی مانند بلوتوث، وای فای، داده موبایل و حتی آنتن موبایل. در این وضعیت گوشی دارای بیشترین ذخیره انرژی است . این ویژگی برای زمان سفر، جلسه کاری و … بسیار پرکاربرد است و باعث افزایش قدرت باتری موبایل می شود.

13.زمان تاخیر خاموش شدن صفحه نمایش موبایل را کاهش دهید

کاهش زمان تاخیر در خاموش شدن گوشی خرید عمده جانبی موبایل داتیس مارت

قبلا هم گفته شد که بیشترین مصرف انرژی باتری توسط صفحه ال سی دی یا نمایشگر موبایل به وجود می آید. در اکثر موبایل ها برای ذخیره انرژی باتری در زمانی که موبایل بلااستفاده است، صفحه نمایشگر به صورت خودکار خاموش می شود. در تنظیمات موبایل خود وارد شوید و این زمان را به حداقل ممکن برسانید. ضمنا در صورتیکه با موبایل خود هیچ عملیاتی انجام نمی دهید می توانید کلید پاور نمایشگر را خاموش کنید. با همین اقدام ساده شما ، قدرت شارژدهی باتری موبایل شما افزایش می یابد.

14.غیرفعال کردن نوتیفیکیشن های گوشی

غیرفعال کردن نوتیفیکیشن گوشی جانبی موبایل داتیس مارت

شما می توانید با غیر فعال کردن نوتیفیکیشن در اپلیکیشن هایی مثل جی میل و پیام رسان های تلگرام و واتس آپ و اینستاگرام به افزایش طول عمر باتری خود کمک کنید. آلارم ها معمولا با ویبره هستند. حذف ویبره در ذخیره انرژی موبایل و در نهایت طول عمر باتری آن تاثیر مثبت دارد.

15.استفاده بهینه از موبایل

 استفاده بهینه از موبایل واردات جانبی موبایل داتیس مارت

از برنامه سنگین مانند برنامه های گرافیکی کمتر استفاده کنید. حتی اجرای فیلم و ویدئو به کمتر شدن ذخیره انرژی و  کاهش قدرت باتری موبایل می انجامد.

16.پاوربانک مناسب تهیه کنید

پخش عمده پاوربانک

اگر با تمام مواردی که گفته شد ذخیره انرژِی باتری موبایل تان هموز کافی نیست و عمر باتری تلفن همراه تان کوتاه است راحت ترین راه و ساده ترین راه این است که با تهیه پاوربانک به قیمت عمده  این مشکل را برطرف کنید و دیگر هیچ وقت خالی شدن شارژ را در موبایل خود احساس نکنید

چنانچه شما هم تجربه ای در خصوص افزایش قدرت باتری موبایل دارید نیز می توانید در پایین همین مقاله نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *