راهنمای راه اندازی فروشگاه جانبی موبايل

راهنمای راه اندازی فروشگاه جانبی موبايل
یکی از ایده های اصلی در بازار برای شروع کسب و کار، راه اندازی فروشگاه لوازم جانبی موبایل است ولی

یکی از ایده های اصلی در بازار برای شروع کسب و کار، راه اندازی فروشگاه لوازم جانبی موبایل است ولی آشفتگی در تنوع اجناس، قیمت ها و کیفیت ها بسیار زیاد است و در صورتی که شما به این بازار آشنایی نداشته باشید احتمالا در خریدهای اولیه خود دچار ضرر خواهید شد. پس برای جلوگیری از ضرر حتما در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

1- اولین قدم برای راه اندازی لوازم جانبی موبایل

باید از خودتان در اولین قدم بپرسید که “آیا قصد تاسیس فروشگاه آنلاین را دارید یا می خواهید به صورت فیزیکی فعالیت کنید؟” در هر صورت این سوال می تواند برای شما بسیار مهم باشد، چرا که کاربران آنلاین رفتارهای بسیار متفاوتی نسبت به افرادی که در فروشگاه های فیزیکی خرید می کنند دارند و شما باید بر اساس رفتار و سلیقه مشتریان خود اقدام به خرید لوازم جانبی موبایل کنید.

در صورتیکه شما اقدام به تاسیس آنلاین شاپ می کنید حتما باید از محصولات مشهور و برند در فروشگاه اینترنتی خود برای فروش استفاده کنید. در این حالت قیمت در کنار سرعت ارسال و خدمات یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت شما می باشد. به عنوان مثال برند اَوی Awei و یا برند کیو سی وای QCY دو برند پرفروش و پیشنهادی داتیس مارت است که می‌تواند فروش و حاشیه سود شما را به شدت بالا ببرد.

حال اگر شما اقدام به تاسیس فروشگاه فیزیکی لوازم جانبی موبایل کنید مطمئناً فروش محصولات برند اهمیت ندارد و شما می‌توانید به واسطه ارتباط مستقیم با مشتری پیشنهادهایی به او بدهید، که الزاماً معروف نیستند ولی کیفیت قابل قبولی دارند. مثل برند یولر Ueelr. در این حالت سود شما در فروش محصولات به شدت بالا می رود و شما به صورت مستقل و بدون داشتن رقیب می توانید قیمت گذاری کنید.  

2-  لیست لوازم جانبی موبایل برای مغازه

لوازم جانبی موبایل تنوع بسیار بالایی دارد و به جرأت می توان گفت هیچ عمده فروشی توان تامین تمام وسایل لوازم جانبی موبایل با تمام برندها را ندارد. پس شما باید بر اساس سود خود و همچنین سلیقه مشتری لیست لوازم موبایل فروشی و یا  لوازم موبایل پرفروش را تهیه کنید.

  اگر بخواهیم آموزش فروش لوازم جانبی موبایل را داشته باشیم این لوازم را می توانیم به دو بخش مدلینگ و برقی  تقسیم بندی کرد.

لوازم جانبی مدلینگ مخصوص یک مدل گوشی می باشد و شما باید تنوع مدل های زیادی داشته باشید. لوازم جانبی مدلینگ مانند کاور، گلس، کیف، محافظ لنز و غیره می باشد.

انتخاب لوازم جانبی مدلینگ بر اساس مدل گوشی است. ولی انتخاب لوازم جانبی برقی بر اساس مشخصات فنی آن است. به عنوان مثال برای انتخاب شارژر باید توان خروجی آداپتور با ورودی موبایل سازگار باشد در غیر اینصورت امکان صدمه و آسیب جدی وجود دارد.

لیست لوازم جانبی موبایل برای مغازه که میتوانید برای تهیه در نظر بگیرید به صورت زیر است:

*خرید کابل شارژر

* خرید شارژر و آداپتور  

*خرید هندزفری سیم دار و هندزفری بلوتوث

* خرید پاوربانک

* خرید هدفون و هدست

*خرید اسپیکر بلوتوث

خرید مبدل و رابط ها

* خرید گلس و محافظ صفحه نمایش

*خرید کاور و کیف

* خرید باتری موبایل

* خرید هولدر و رینگ لایت

هر کدام از دسته های بالا زیر دسته های متنوعی دارند.  به عنوان مثال دسته کابل شارژر به زیر دسته های میکرو، تایپ سی و آیفونی و یا کابل شارژر فست شارژ،  توربو شارژ و معمولی تقسیم می شوند که توضیح و معرفی زیر دسته ها از بحث این مقاله خارج است.

3- بیشترین فروش لوازم جانبی موبایل مربوط به کدام دسته است؟

 یافتن جواب سوال بالا به صورت قطعی کمی سخت و غیر ممکن است. زیرا به نوع فروشگاه (آنلاین/ فیزیکی) همچنین موقعیت و سلیقه مشتریان شما مربوط می‌شود و همه ما می دانیم که سلیقه افراد حتی در یک شهر مانند یکدیگر نیست.

 بیاییم سوال بالا را به صورت دیگری مطرح کنیم.

 بیشترین سود لوازم جانبی موبایل در کدام محصول است؟ 

جواب به این سوال کمی راحت تر و دقیق تر است. اگر جواب را بر اساس دسته بندی اولیه در نظر بگیریم، دسته مدلینگ در زمان عرضه موبایل ها فروش بالایی دارند ولی پس از مدتی فروش آنها کم می شود. از طرفی مدلینگ کاملا به سلیقه مشتری شما مربوط می‌شود. یعنی مشتری شما باید طرح کاور موبایل را بپسندد و در صورت عدم تطابق با سلیقه مشتری، فروش آن باز هم کم می شود.

 پس محصولات مدلینگ با شرط و شروطی پرفروش  هستند، در صورتی که محصولات برقی کابل شارژر، شارژر و پاوربانک فقط بر اساس مشخصات فنی فروش می‌روند و به هیچ عنوان سلیقه در انتخاب مشتری تاثیر ندارد.

 ازطرفی محصولات برقی مانند گارد و گلس قدیمی یا بنجل نمی‌شوند و در بدترین شرایط شما به راحتی می توانید سرمایه خود را که صرف لوازم برقی کرده‌اید به پول تبدیل کنید. از این رو پیشنهاد می شود برای پایین آوردن ریسک مالی در شروع فعالیت فروشگاه لوازم جانبی موبایل بیشترین سرمایه خود را در محصولات برقی قرار دهید و تا می توانید در ماه های اولیه از محصولات مدلینگ استفاده نکنید.

4- سود لوازم جانبی موبایل چند درصد است ؟

سود لوازم جانبی موبایل  وابسته به دسته کالایی است که می فروشید. به عنوان مثال سود گلس در فروشگاه های فیزیکی به دلیل اجرت نصب، بالای ۴۰۰ درصد است، هرچند به دلیل بنجلی و ضایعات این سود در نهایت کم می شود. 

 ولی در دسته کابل شارژر و شارژر سود نسبتاً پایین تری وجود دارد. برای اینکه شما بتوانید بیشترین سود را در دسته لوازم جانبی موبایل داشته باشید باید کالاهای که تقاضای کمی دارند را از سبد محصولات تان حذف کنید. مانند پاوربانک های برند با ظرفیت بالا. همچنین مواردی که بنجلی یا ضایعات زیادی دارند را نیز در سبد کالایی خود قرار ندهید در این حالت شما یک سود تضمین شده مطمئن خواهید داشت.

5-  دکور مغازه لوازم جانبی موبایل

 موبایل فروشی ها برای جذب مخاطبان خود هزینه سنگینی برای دکور فروشگاه در نظر میگیرند. اکثرا دکور مغازه لوازم جانبی موبایل تلفیقی از  MDF و  گچ برگ  با طراحی خاص و منحصر به فرد است. حال اگر  فروشگاه استیجاری باشد و بعد از مدتی نیاز به جابجایی داشته باشید عملاً دکور قابل انتقال نیست. به همین دلیل پیشنهاد می شود در شروع  فعالیت هزینه زیادی بابت دکور فروشگاه پرداخت نکنید و سعی کنید به تکمیل بودن و داشتن تنوع بالا در محصولات بپردازید.

6-  لیست قیمت لوازم جانبی موبایل

 برای خرید لوازم جانبی موبایل شما نیاز به لیست قیمت لوازم جانبی موبایل دارید. بسیاری از عمده فروشان که به صورت سنتی در حال فعالیت هستند به هیچ عنوان لیست قیمت لوازم جانبی موبایل را منتشر نمی کنند. بر این اعتقاد هستند که رقبا می‌توانند از این لیست قیمت سوء استفاده کنند .ولی باید در نظر داشت که شما برای خرید عمده لوازم جانبی موبایل نیاز به لیست قیمت این لوازم دارید تا بتوانید قیمت ها را مقایسه کنید و در نهایت بر اساس سود خود بهترین فروشنده را برای خرید عمده لوازم جانبی موبایل بیابید.

داتیس مارت بر اساس این که وارد کننده مستقیم می باشد و خرید لوازم جانبی موبایل را از چین بر عهده دارد، و همچنین با توجه به اینکه اقدام به حذف واسطه ها کرده است ارزانترین لوازم جانبی موبایل را در لیست قیمت خود قرار داده است. پیشنهاد ما این است با توجه به توضیحاتی که داده شد لیست لوازم جانبی موبایل عمده خود را از فروشگاه اینترنتی داتیس مارت تهیه کنید.

7-  مغازه لوازم جانبی موبایل چقدر سرمایه نیاز دارد؟

 سرمایه لازم برای مغازه لوازم جانبی موبایل به پارامترهای زیادی بستگی دارد. اول از همه بودجه شما دوم منطقه و موقعیت مغازه‌ای که میخواهید فروشگاه را در آنجا تاسیس کنید .

ولی به صورت کلی به هیچ عنوان خودتان را محدود به سرمایه اولیه نکنید و به پیشنهاد داتیس مارت با هر سرمایه ای که دارید کسب و کار خود را شروع کنید.

8- کسب درآمد از فروش لوازم جانبی بدون سرمایه اولیه

 عموما کمبود منابع مالی یکی از مشکلات همیشگی است در این حالت پیشنهاد می شود که منابع مالی خود را بر روی محصولاتی قرار دهید سود بالایی دارند و یا فروش زیادی دارند. به عنوان مثال پرفروش ترین پاوربانک ها در ظرفیت ۱۰ هزار یا ۲۰ هزار است. وقتی منابع مالی محدود دارید به هیچ عنوان توصیه نمی شود که پاوربانک ۳۰ هزار میلی آمپر یا ۴۰ هزار میلی آمپر تهیه کنید.

 ولی داتیس مارت یک پیشنهاد ویژه برای شما در این حالت دارد، شما می توانید در قسمت همکاری در فروش داتیس مارت شرکت کنید و از طریق معرفی و انتشار لینک محصولات و در نهایت ثبت سفارش مشتری پورسانت دریافت کنید.

 این منبع درآمد نیاز به سرمایه اولیه ای ندارد و از طرفی می‌توانید پرفروش های بازار را بشناسید و بر اساس آنها سیاست های خرید عمده لوازم جانبی موبایل خود را تعیین کنید. پس در صورتی که منابع مالی برای خرید همه مدل ها و برند های لوازم جانبی موبایل را ندارید، همین الان در قسمت همکاری در فروش داتیس مارت ثبت نام کنید. ضمناً داتیس مارت کد های تخفیف ویژه برای مشتریان شما در نظر گرفته که می توانید به وسیله آن مشتریان را ترغیب به خرید کنید و از پورسانت بالای داتیس مارت بهره ببرید.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد